اطلس ، پراید جدید سایپا

بررسی مشخصات فنی خودرو اطلس | پراید جدید سایپا

ژانویه 15, 2022 توسط 0

پراید جدید سایپا با طراحی جدید به صورت نیم شاسی، قرار است جایگزینی برای پراید باشد. به دلیل ارزانی پراید سال‌ها این خودرو به عنوان پرفروش‌ترین محصول سایپا شناخته شده بود. اما با توقف تولید آن، محصول جدید به نام اطلس جایگزین آن شده است. ساینا و تیبا نتوانستند جایگزینی برای این خودرو شوند. زیرا اصلی ترین عامل برای فروش پراید سایپا، قیمت ارزان آن است. پراید جدید سایپا یکی از محصولات این مجموعه، با قیمتی مناسب است. اما چرا با وجود تولید محصولاتی مانند تیبا و ساینا، هنوز هم پراید بیشترین میزان فروش را دارد؟ اصلی ترین دلیل این موضوع را می‌توانیم، در قیمت آن بدانیم. زیرا از نظر کیفیت این محصول در مقابل سایر محصولات، عملا حرفی برای گفتن ندارد. اما خودروی اطلس به عنوان جایگزینی برای آن در آستانه رونمایی است.

شاید برای کسانی که می‌خواهند هزینه‌ی کمی برای خرید خودرو پرداخت کنند، مشخصات فنی این خودرو اهمیتی نداشته باشد. اما قبل از خرید پراید جدید سایپا بهتر است با مشخصات فنی آن آشنا شوید. البته زمان دقیقی برای فروش خودرو اطلس در جدیدترین پیش فروش سایپا ذکر نشده است. همین امر موجب شده است که مشخصاتی در مورد این خودرو در دسترس نباشد. اما توضیحاتی به عنوان مشخصات فنی خودروی اطلس ذکر شده است که، در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پراید جدید سایپا | بررسی مشخصات فنی 

خودرو اطلس ، پراید جدید سایپا

 

پراید جدید سایپا با نام خودرو اطلس به صورت نیم شاسی طراحی شده است. از تکمیل مراحل آن خبری در دست نیست. اما معمولا بعد از تکمیل مراحل ساخت، رونمایی خواهد شد. قطعا این خودرو باید دارای آپشن‌ها و مشخصات فنی جدید باشد. زیرا خودروهایی که جدید تولید می‌شوند، باید دارای ویژگی‌های بهتری نسبت به خودروهای قبلی باشند.

احتمالا این خودرو از نظر فنی و تریم داخلی، از خودروهای کوییک بهتر باشد. همچنین کابین آن مانند رنو سیمبل طراحی شده است. برای خودرو تیپا از موتور M15GSI استفاده شده است. اما خودرو اطلس از نوع بهتر و بهبود یافته این موتور بهره خواهد برد. بنابراین مشکلاتی که در تیبا وجود دارد، در این خودرو مشاهده نخواهد شد. برخی دیگر از امکانات پراید جدید سایپا را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

  • استفاده از سانروف در طراحی آن
  • قابلیت تهویه به صورت خودکار و اتوماتیک
  • استفاده از صندلی برقی
  • دارای کیسه هوا به صورت دو عددی
  • طراحی صفحه نمایش داشبورد به صورت لمسی
  • دارای دوربین عقب
  • امکان تعبیه حسگر پارک

نمای داخلی اطلس ، پراید جدید سایپا

 

تاریخ آخرین پیش فروش خودروی اطلس

در حال حاضر برای فروش خودرو اطلس به عنوان پراید جدید سایپا هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است. به طور حتم در صورت تکمیل تولید این خودرو، تاریخ دقیق آن از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد. همانطور که می‌دانید، شما می‌توانید در پیش‌فروش محصولات سایپا، خودرو را به قیمت کارخانه خریداری کنید. البته برای خرید خودرو، قرعه کشی انجام خواهد شد.

کسانی که دارای گواهی نامه هستند مشمول این ثبت نام خواهند بود. همچنین شانس قبولی افرادی که تا کنون هیچ خودرویی را از طریق سایپا خریداری نکرده اند، بیشتر است. خودرو اطلس نیز از این قاعده مستثنی نیست. در نتیجه برای خرید آن به قیمت کارخانه، باید از طریق ثبت نام در سایپا اقدام کنید.

قیمت خودروی اطلس

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، این خودرو به عنوان جایگزینی برای پراید سایپا طراحی شده است. در نتیجه با وجود قابلیت‌های بیشتر، باید با قیمت ارزانی به مشتری ارائه شود. البته قبل از رونمایی از پراید جدید سایپا، نمی‌توان قیمت نهایی آن را مشخص کرد.

در حال حاضر، در بازار آزاد قیمت خودروهایی مانند پراید، تیبا و ساینا بسیار بیشتر از خرید از کارخانه است. با توجه به قیمت بالای این خودروها در بازار آزاد، قیمت خودروی اطلس نیز باید به اندازه‌ی این خودروها باشد. در غیر این صورت نمی‌تواند از آن به عنوان پراید جدید سایپا نام برد! زیرا یکی از ویژگی های اصلی پراید، قیمت ارزان آن است. برخی نیز عقیده دارند به دلیل طراحی خاص این خودرو، احتمالا قیمت آن از کوییک نیز بیشتر باشد!

این خودرو با نام‌های پراید جدید ۱۴۰۰ نیز در بازار شناخته شده است. اما نام اصلی که برای آن انتخاب کرده اند، اطلس است. به دلیل نیم شاسی بودن این خودروها، ممکن است قیمت این محصول تا حدودی بالا باشد.

 

تصاویری از اطلس ، پراید جدید سایپا

بسیاری از افراد به دلیل توضیحاتی که مدیر عامل سایپا در مورد خودروی اطلس داده است، تمایل به دیدن این خودرو دارند. عکسی در فضای اینترنت به این خودرو نسبت داده شده است. به دلیل رونمایی نشدن از آن، احتمالا دارد که این مشخصات ظاهری مربوط به خودروی دیگری باشد. اما با انتشار این عکس نیز گمانه‌زنی ها در مورد قیمت آن آغاز شده است. پراید جدید سایپا از نظر ظاهری به نظر خودروی با کیفیتی می‌آید. اما تا رونمایی رسمی از آن باید منتظر ماند.

معمولا از ظاهر و عکس یک خودرو، می‌تواند به ویژگی‌های کلی آن پی برد. اما مشخصات فنی و کیفیت ساخت تنها در هنگام استفاده مشخص خواهد شد. معمولا خودروهای شرکت سایپا با فروش بسیار بالایی مواجه هستند. شاید یکی از دلایل آن، قیمت ارزان محصولات تولیدی مانند پراید است.

نمای خارجی پراید جدید سایپا

سخن آخر

همانطور که گفته شد، ظاهر خودروی اطلس به عنوان پراید جدید سایپا، تنها با استفاده از یک عکس در اینترنت در دسترس است. به طور کلی پراید جدید ۱۴۰۰ باید دارای آپشن‌های بیشتری نسبت به تولیدات قبلی باشد. البته با وجود عدم رضایت از کیفیت ساخت پراید سایپا، این خودرو همواره پرفروش‌ترین محصول سایپا می‌باشد. بنابراین نمی‌توان به طور دقیق کیفیت خودروی تولید شده را ذکر کنیم. گاهی مشخصات فنی خودروهای جدید بهتر از تولیدات قبلی است. برخی نیز عقیده دارند که خودروهای تولید گذشته، کیفیت بیشتری دارند.

بیشتر شکایات از نظر کیفی به محصولات ایرانی، کیفیت پایین بدنه و امکانات است. در تولیدات جدید مانند تیبا و ساینا برخی از مشکلات رفع شده اند. در نتیجه نمی‌توان بر اساس ظاهر پراید جدید سایپا، به کیفیت آن پی برد. گاهی نیز یک خودرو با وجود ظاهر نامناسب، از نظر قدرت موتور و امکانات مختلف بهتر است. از این رو باید به نظرات افرادی که از خودرو های جدید استفاده کرده اند، دقت کنید. تمامی محصولات سایپا جزو پرفروش ‌ترین خودروهای ایرانی شمرده می‌ شوند.