خودرو جدید BMW با قابلیت تغییر رنگ

خودروی جدید بی ام و (bmw) که تغییر رنگ میدهد

فوریه 2, 2022 توسط 0

شاید تا به امسال تعویض رنگ ظاهری یک اتومبیل به واسطه یک دکمه یک رویای دست نیافتنی به شمار می رفت و شاید بسیاری از افراد رویای داشتن چنین ماشینی را در سر می پروراندند اما با رونمایی خودروی جدید بی ام و (BMW) در سال 2022 این ایده به حقیقت پیوست.

در آخرین نمایشگاه برگزار شده در لاس وگاس؛ این شرکت از آخرین محصول تولیدی خود رونمایی نمود که یکی از آپشن های کلیدی آن ایجاد تغییر رنگ بیرونی اتومبیل بود و کاربر این عمل را به واسطه فشار دادن تنها یک دکمه میسر می ساخت.

 

خودرو جدید BMW به نام iX Flow

خودروی جدید بی ام و جنجالی تازه در بین لوکس سواران به پا کرد و هر چند که مسیری پر چالش را برای رسیدن به جایگاه امروزی طی نمود اما می توان گفت که ارزشش را داشته چرا که این تازه گام نخست در این مسیر است.

جالب است بدانید که تکنولوژی به کار گرفته شده به منظور تعویض رنگ در این خودرو همان متد جوهر الکترونیکی می باشد.

بیش از یک دهه است که فناوری مورد نظر در حال گسترش و اجرا شدن است و این خودرو به عنوان اولین نمونه عرضه شد و احتمالاً با توجه با بازخورد بسیار خوب و هدفمند شدن این آپشن می بایست تا چندی دیگر شاهد تولیدات انبوه آن نیز باشیم.

خودروی جدید بی ام و ( iX Flow)

آپشن شگفت انگیز خودروی جدید بی ام و (BMW)

هرچند که تعداد رنگ های قابل تعویض محدود می باشد و شاید در نگاه اول سوئیچ نمودن رنگ خاکستری به سفید دست آورده شگرفی محسوب نشود اما همانطور که می دانید این فناوری همچون نهالی نوپا می ماند که دیر یا زود همانند یک درخت تنومند استوار و قدرتمند خواهد شد.

قبلا شاهد استفاده این روش در کتابخوان های الکترونیکی مثل آمازون کیندل بوده ایم اما اکنون از آن به عنوان یک پوشش برای کاور نمودن کل سطح بیرونی اتومبیل بهره گرفته شده است، در واقع این کاور واجد صدها میلیون میکرو کپسول جوهر الکترونیکی می باشد که ضخامت آنها چیزی حدود یک تار موی انسان است.

کپسول های تعبیه شده واجد دو رنگ با بارهای متضاد هستند (رنگدانه های سفید بار منفی و رنگدانه های مشکی بار مثبت) و هنگامی که مسافر کلید تغییر رنگ را می فشارد رنگدانه های مشکی یا سفید (بسته به انتخاب کاربر) در قسمت سطح کپسول تجمع می یابند و این مکانیسم سبب تغییر رنگ خودرو خواهد شد.

BMW Ix Flow

ویژگی های متد استفاده شده در خودروی جدید بی ام و ( iX Flow)

بر اساس توضیحات تکمیلی طراحان خودروی جدید بی ام و، سوئیچ نمودن رنگ اتومبیل نه تنها سبب زیبا شدن ماشین می شود بلکه این آپشن با توجه به فصل سبب خنک شدن و یا حتی گرم شدن بخش درونی اتومبیل نیز خواهد شد.

هنگامی که در فصول گرم سال اتومبیل را به رنگ سفید برمیگردانیم با برخورد اشعه های خورشید بر روی سطح خودرو؛ خنک شدن ماشین تسریع می باید و هنگامی که در فصول سرد سال قرار داشته باشید بهتر است رنگ خودرو را خاکستری تیره یا مشکی انتخاب کنیم چرا که در این صورت خودرو برای گرم شدن زمان کوتاه تری را طی خواهد کرد و در صبح های سرد ماشین به سرعت گرم خواهد شد.

جالب است بدانید که متد Electroforetic  از لحاظ مصرف انرژی نیز به شکل مفیدی ایفای نقش می کند یعنی تنها لازم است جریان نسبتاً کمی به جهت تغییر رنگ کپسول ها هدایت شود.

البته این برند در باب اینکه آیا این متد قرار است در کلیه تجهیزات خودرو اعمال شود یا خیر صحبتی نکرده اما مطمئناً استفاده آن تغییرات گسترده ای در صنعت خودروسازی و آسایش مسافران به دنبال خواهد داشت.

در باب تولید انبوه این خودرو هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست اما تا به اینجا نیز تولید این محصول با استقبال بسیار خوبی از جانب مصرف کنندگان مواجه شده است.

خودرو جدید بی ام و