طرح جایگزینی خودرو های کارکرده با خودروی نو مدیران خودرو

طرح جایگزینی خودرو های کارکرده با خودروی نو مدیران خودرو چقدر مؤثر بوده است؟

دسامبر 27, 2021 توسط 0

به گزارش تجارت‌نیوز:

شرکت مدیران‌خودرو از ابتدای امسال با همکاری شرکت ایرانیان خودرو اقدام به طرح جایگزینی و تعویض خودروهای کارکرده با نو کرده است. در این طرح مشتریان می‌توانند خودروی کارکرده خود را که محصول مدیران خودرو باشد، با تایید کارشناس دادگستری بفروشند و با شرایط اقساط یک محصول جدید مدیران‌خودرو را دریافت  کنند.

شرایط ثبت‌نام در طرح مدیران خودرو

بر اساس اعلام شرکت مدیران‌خودرو  در این طرح، دارندگان خودروهای کارکرده ام‌وی‌ام، چری و آریزو می‌توانند خودرو کارکرده خود را به فروش برسانند و محصول نو این شرکت را دریافت کنند.

همچنین خریداران خوردو کارکرده می‌توانند جهت خرید خودرو از تسهیلات استفاده کرده و خودرو را به صورت اقساطی خریداری کنند.

در این حالت کل مبلغ خودرو کارکرده به عنوان آورده فروشنده آن برای خرید خودرو نو محاسبه می‌‌شود.

به عبارت دیگر، فروشنده خودرو کارکرده به اندازه کل مبلغ خودرو کارکرده، بستانکار می‌شود.

مدیران خودرو برای خریداران خودرو کارکرده ۱۰ درصد تخفیف یکساله در قیمت قطعات و اجرت خدمات در شبکه نمایندگی‌های مجاز شرکت در نظر گرفته است.

در صورتی که فروشنده قصد جایگزینی خودرو را داشته باشد، خریداران خودروهای کارکرده می‌توانند از ۶۰ درصد تسهیلات با بازپرداخت چهار ساله و با نرخ سود سالیانه ۲۰.۹۹ درصد برای خرید خودرو استفاده کند.

تأثیر کم طرح جایگزینی بر بازار خودرو

با اینکه ایده ی این طرح خوب است اما در مجموع، مقدار استقبال از طرح مدیران خودرو به دلیل قیمت بالا ی خودرو در بازار ایران چشم گیر نبوده و مسلماً تأثیر زیادی بر این بازار نداشته است. همچنین به دلیل تحریم‌ها، شرکت‌های خودروسازی دیگر نمی‌توانند با خودروسازهای چینی درجه یک ارتباط داشته باشند و تعداد خودروهای عرضه شده این شرکت‌ها محدود هستند و  این طرح تاثیر چندانی ندارد.

آیا نیاز به راهنمایی دارید؟