نشانه کمبود واسکازین

نشانه های کمبود واسکازین یا روغن گیربکس

30 بهمن 1400 توسط roostayi 0

گیربکس یکی از کلیدی ترین بخش‌های خودرو است که این قطعه حیاتی در حرکت‌کردن خودرو نقش اساسی دارد، سرعت موتور را تنظیم می‌کند و قدرت موتور را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. برای روان کاری بین قطعات خودرو از روغن های مختلفی استفاده می شود که یکی از آن روغن ها ، واسکازین یا روغن گیربکس است که به دلیل اهمیت بالای گیربکس ، آن نیز اهمیت بالایی دارد.

واسکازین یا روغن گیربکس چیست؟

روغن گیربکس یا واسکازین یک مایع روان کاری بین چرخ دنده های جعبه دنده است و این کار رادر زمان تعویض دنده ها راحت تر و روان تر می کند. واسکازین ها به دو بخش گیربکس های اتوماتیک و گیر بکس دستی تقسیم می شوند که هر کدام روغن مخصوص به خود را دارند.

  1. روغن گیربکس های اتوماتیک (ATF( Automatic transmission Fluid
  2. روغن گیربکس های دستی (MTF(Manual transmission Fluid

زمان تعویض واسکازین

تعویض واسکازین نیز مانند دیگر روغن های مورد استفاده ماشین نیاز به تعویض دارد و تعویض واسکازین به خیلی از عوامل مانند کیفیت روغن شما و گیربکس شما و شرایط و طرز رانندگی شما بستگی دارد. برای مثال در شهر های پرترافیک باید زودتر از موعد تعویض شود ولی به طور معمول هر 50 تا 100 هزار کیلومتر نیاز به تعویض این روغن می باشد.

واسکازین

7 نشانه خرابی و کمبود واسکازین

اگر گیربکس خودرو شما هر یک از نشانه های زیر را دارد حتما باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و فرقی نمی کند که چند مدت است از تعویض واسکازین میگذرد.

  • گیربکس با صدا کار می کند

یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی واسکازین، کار کردن گیربکس با صدا است. چرا که اساس کار واسکازین نرم کردن حرکت قطعات است و اگر واسکازین خراب باشد، نمی تواند این کار را به خوبی انجام دهد. لذا در هر بار تعویض دنده و استفاده از چرخ دنده ها، گیربکس با صدا کار خواهد کرد.

  • مدت طولانی است که خودروتان را به تعمیرگاه نبرده اید

کلیه وسایل نقلیه به سرویس های دوره ای نیاز دارند. اگر بیش از مدت زمان تعیین شده پیمایش، خودروتان را به تعمیرگاه نبرده اید و واسکازین آن را تعویض نکرده باشید، احتمالا باید خود را برای بروز نشانه های خرابی واسکازین آماده سازید، همانطور که در عکس زیر می بینید روغن های قدیمی نمی توانند کارایی لازم را داشته باشند و فرآیند نرم کردن قطعات را به خوبی انجام دهند.

تفاوت واسکازین قدیمی و جدید

 

  • مشکل در تعویض دنده

یکی از مهم ترین نشانه های کم شدن واسکازین در تغییر ناگهانی دنده ها رویت می شود. حتی این مشکل در خودروهایی با گیربکس های اتوماتیک نیز رویت می شود. سخت جا رفتن دنده برای شروع حرکت و در رفتن دنده نیز یکی از رایج ترین نشانه های کم شدن یا کم شدن کارایی واسکازین است که پیشنهاد می شود در صورت دیدن همچین نشانه ای به کارشناس نشان داده شود.

  • لرزش در انتقال قدرت
این اتفاق زمانی رخ می دهد که موتور سرعت پیدا می کند اما انتقال قدرت به موقع صورت نمی گیرد. لرزش حین انتقال قدرت تنها یکی از نشانه های کم شدن واسکازین است.
  • صداهای غیر معمول

به طور کلی، انتقال قدرت وسیله نقلیه باید بدون صدا باشد ولی گاهی اوقات ممکن است در برخی از گیربکس ها، انتقال قدرت با صداهای ریتمیک همراه باشد. اما گر صداهای غیر معمول و غیر طبیعی به گوشتان رسید، این می تواند یکی از نشانه های خرابی واسکازین و یا کم شدن آن باشد.

  • انتقال قدرت پر حرارت

وظیفه واسکازین کاهش اصطلاک و حرارت حین حرکت قطعات گیربکس است، پس هنگامی که انتقال قدرت با حرارت بالا انجام شود، خبر از کم شدن واسکازین می دهد. خوب است بدانید که حرارت بالا در گیربکس بسیار خطرناک است و شما می بایست در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید و قابل ذکر است که برای بررسی این مشکل حتما به یک کارشناس کاربلد مراجعه کنید.

  • نشتی واسکازین حین تعویض دنده و انتقال قدرت

یکی از بارزترین نشانه های کم شدن واسکازین، نشت مایعات است. وجود واسکازین برای عملکرد صحیح و محافظت از قطعات گیربکس بسیار مهم است، لذا لازم است همیشه اتومبیل و محفظه گیربکس را بررسی نمایید. تشخیص نشتی واسکازین بسیار آسان است، چرا که رنگ آن قرمز است و بوی آن شیرین است.

سخن آخر

متاسفانه خیلی از افراد که اصلا توجهی به واسکازین ندارند. این بی توجهی در نهایت باعث پرداخت هزینه های بسیاری برای تعمیر و خرید قطعات می شود پس اگر می خواهید از این هزینه ها جلوگیری کنید به موقع و حتی گاها زود تر از موعد مقرر نسبت به تعویض واسکازین اقدام کنید و هر از چند گاهی واسکازین را مورد باز بینی قرار دهید.